Головна » Статті » Цікаві статті

Масони існують! Світом керує таємна “суперкорпорація” - доведено вченими

Фахiвцi унiверситету в Цюрiху провели математичний аналiз зв'язкiв 43 тисяч транснацiональних корпорацiй i зробили тривожний висновок: свiтом править одна гiгантська "суперкорпорацiя". Саме вона "смикає за ниточки" всесвiтньої економiки, передає newsru.

Щоб змоделювати образ глобальної корпоративної системи, експерти опрацювали гігантський масив даних, що відображають відносини власності між найбільшими транснаціональними корпораціями.

"Реальність настільки складна, що ми повинні були відійти від догм, чи то теорії змов, чи теорії вільного ринку, - пояснив автор дослідження Джеймс Глаттфельдер. - Наш аналіз грунтується на реальних даних".

Попередні дослідження показали, що порівняно невелика група компаній і банків володіє левовою часткою світового "економічного пирога", від якого всім іншим залишаються лише крихти. Однак ці дослідження випустили з уваги непрямі взаємозв'язки - відносини корпорацій з дочірніми і афілійованими компаніями.

Відсортувавши 37 млн компаній та інвесторів по всьому світу, представлених у базі даних Orbis С від 2007 року, команда вчених з Цюріха відібрала 43 060 компаній, що належать транснаціональним корпораціям, і виявила їх загальні активи.

Була збудована модель розподілу економічного впливу транснаціональних корпорацій шляхом контролю одних компаній над іншими: володіння фондами, участь у прибутку тощо.

Вчені виявили ядро з 1318 компаній, зв'язки яких з іншими складно назвати інакше як кровозмісні. У кожної з цих 1318 виявилися найтісніші взаємозв'язки з двома або більше іншими компаніями (в середньому кожна з корпорацій мала по 20 афілійованих партнерів).

І хоча офіційні доходи цих корпорацій ледь перевищують 20% від загальносвітової операційної виручки, через свої фірми-сателіти вони фактично володіють більшістю світових компаній, що працюють в секторі "реальної" економіки. Таким чином, в щупальцях корпоративних монстрів зосереджені близько 60% загальносвітових доходів.

Продовживши розплутувати велику павутину власності, команда вчених встановила, що більшість фінансових ланцюжків йдуть в напрямку "суперанклава" з 147 компаній. Їх активи перетинаються один з одним, фактично будучи спільною власністю, що забезпечує цьому негласному фінансового конгломерату контроль за рештою 40% глобального корпоративного багатства.
До десяти найпотужнiших i наймогутнiших "суперкорпорацiй" свiту увiйшли:

1. Barclays plc

2. Capital Group Companies Inc

3. FMR Corporation

4. 

5. State Street Corporation

6. JP Morgan Chase & Co

7. Legal & General Group plc

8. Vanguard Group Inc

9. UBS AG

10. Merrill Lynch & Co Inc
 Джерело: http://www.expres.ua/world/2011/10/20/52341
Категорія: Цікаві статті | Додав: Vavaliant (21.10.2011) | Автор: Ва
Переглядів: 626 | Коментарі: 1 | Теги: Capital Group Companies Inc, FMR Corporation, axa, Legal & General Group plc, JP Morgan Chase & Co, State Street Corporation, Vanguard, Barclays plc | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: